Over Basisopleiding milieu(wetgeving)

Basisopleiding milieu(wetgeving)

Sinds 1996 werden vele bedrijven verplicht om een milieucoördinator aan te stellen. Deze milieucoördinator moet een erkende cursus volgen van 150 of 250 uur. Voor de bedrijven die niet verplicht zijn om te werken met een milieucoördinator A of B is het toch nuttig om iemand in dienst te hebben met een basiskennis over milieu. 

Deze dagopleiding richt zich tot medewerkers en leidinggevenden die geconfronteerd worden met milieuvragen en die op zoek zijn naar een korte opleiding waar de voornaamste en meestvoorkomende aspecten aan bod komen. Voor de milieucoördinator is het een mooie herhaling van de materie. Hierdoor worden hiervoor geen attesten permanente vorming (wel een aanwezigheidsattest) uitgereikt.

08u30 – 09u00: Ontvangst

09u00 – 12u00:

  • Milieurecht en milieuwetgeving
  • Omgevingsvergunning

12u00 – 13u00: Lunch 

13u00 – 16u00:

  • Een (klein) lichtje gaat branden bij: afval, airco’s, stookinstallaties, opslag gevaarlijke stoffen, afvalwater en waterheffing, bodemcalamiteit, verpakkingsafval en –aangiftes.
  • Als er dan toch iets verkeerd loopt: Handhaving en de gevolgen.

Sprekers: Ora Infra en Nicole Otten (VMx)