Allanta: Six Sigma Green Belt - Gent
09 maart 2012 - 13 september 2012
Gent
6-daagse opleiding | met officieel Six Sigma Green Belt certificaat
Achtergrond
Brandjes blussen en acties opstarten vanuit veronderstellingen of vermoedens zijn kostintensieve stappen die een organisatie beter kan vermijden.
Pak de zaken grondig aan en zorg dat je acties werkelijk een toegevoegde waarde leveren.
Ben je op zoek naar een gestructureerde aanpak om verbeteringen in je organisatie op te starten, op te volgen en tot een goed einde te brengen, dan zal deze cursus Six Sigma Green Belt bieden wat u zoekt.
Ook in Six Sigma geldt namelijk het bekende pareto principe: met 20% van de bestaande technieken kunnen 80 % van de problemen aangepakt worden.
Het zijn precies deze 20% basistechnieken die in onze Green Belt cursus aan bod komen.
Uiteraard wordt alles gestructureerd volgens de beproefde Define - Measure - Analyse - Improve - Control cyclus van Six Sigma.
Op het einde van elke cursusdag is een multiple choice test voorzien over de behandelde materie. Om te slagen op deze testen moet op het geheel de helft van de punten gehaald worden (25 /50). Het slagen voor de testen wordt desgevallend op het attest vermeld.
Deelnemers die daarenboven tijdens de opleiding een eigen project tot een goed einde brengen, ontvangen niet alleen een attest van deelname van Allanta, maar ook een Six Sigma Green Belt certificaat, uitgeschreven door QS Consult. Daarom is naast de vijfdaagse "theoretische" opleiding een extra dag projectpresentatie voorzien.
Ook tijdens het traject kunt u bij de lesgever terecht met vagen over uw project. Bovendien is ondersteuning via telefoon en mail inbegrepen.
De eisen om het QS Consult / Allanta certificaat te bekomen, zijn:
1.Aanwezig zijn op alle lessen en actief deelnemen.
2.Een case studie die tijdens de opleiding werd uitgewerkt, presenteren en de gekozen oplossingen verdedigen.
3.Voldoende punten behalen op de multiple choice tests die afgenomen worden tijdens de opleiding. Wie de gevraagde 50 % niet haalt, krijgt een tweede kans via een uitgebreide multiple choice test over de volledige cursus.
4.Een Six Sigma project succesvol afsluiten.
In aansluiting op de begeleiding tijdens de training kunnen de deelnemers Allanta / QS Consult contacteren als ze problemen hebben met bepaalde methodes of technieken. In vele gevallen kunnen deze vragen telefonisch of via mail beantwoord worden. In dit geval wordt hier geen extra kost voor aangerekend.
Planning en praktische regelingen
De opleiding loopt gedurende een periode van +/- 5 maanden.
Het opleidingsmateriaal is in het Nederlands. Voertaal van de opleiding is in het Nederlands. Voertaal in het Engels kan, indien alle deelnemers hun akkoord verklaren. Individuele besprekingen van projecten kunnen in het Nederlands, Frans of Engels.
Teneinde een grote interactiviteit en persoonlijke ondersteuning mogelijk te maken is het aantal deelnemers beperkt tot twaalf. Het minimum aantal deelnemers is vier.
Alle opleiding en begeleiding wordt gegeven door Willy Vandenbrande, ASQ Certified Six Sigma Black Belt, QS Consult.
De opleiding heeft plaats in bij Allanta vzw, B-3500 Hasselt. De opleiding start om 9h00 en eindigt om 17h00. Dit is geen residentiële training. Als deelnemers wensen te overnachten in de omgeving van Hasselt, kan Allanta vzw hen hierbij helpen.
Budget
Het budget voor dit trainingsprogramma bedraagt 2.900,00 EUR (excl. BTW; ledenprijs) per deelnemer. Niet-leden betalen 15% meer, waardoor de prijs 3.335,00 EUR bedraagt. Allanta vzw kent een vroegboekkorting van 5% toe wanneer u méér dan één maand voor de aanvang van de training inschrijft.
In de totaalprijs is begrepen: alle training en begeleiding zoals hierboven besproken, alle trainingsmateriaal, de lunches en dranken.
In het budget is niet begrepen:
Verblijfskosten voor deelnemers die in de omgeving van Hasselt willen overnachten (contacteer Allanta vzw voor suggesties).
Kost voor begeleiding niet beschreven in het programma, bijvoorbeeld indien een deelnemer bijkomende ondersteuning bij zijn/haar project nodig acht. In vele gevallen kunnen vragen direct beantwoord worden via telefoon of mail. Alleen als een vraag onze aanwezigheid ter plaatse vereist of een zeer uitgebreide data analyse gewenst wordt, zullen hiervoor kosten aangerekend worden.
Agenda
Dag 1: Introductie en Define
Het doel is de principes van Six Sigma toe te lichten, te leren een project te selecteren en dit project precies te omschrijven.
Dit omvat de volgende elementen:
• Stem van de klant
• Bepalen van de CTQ's - Critical To Quality
• Selecteren van potentiële projecten
• Gebruik van prioriteitsmatrices
• Pareto analyse
• Opmaken van processchema's op hoog niveau: LIPUK, Flow-Chart
• Opstellen van het Projectcharter
Dag 2: Measure
In de measure fase bepalen we precies hoe groot het probleem op dit ogenblik is. Dit kan enkel als we over een betrouwbaar meetsysteem beschikken. Deze fase bestaat uit twee delen: het valideren van het meetsysteem en het vervolgens bepalen van de procesprestatie.
We behandelen achtereenvolgens:
• Bepalen van te verzamelen gegevens en omschrijving van de metingen.
• Variabele en attributieve gegevens
• Beoordelen van de geschiktheid van meetsystemen
o Vergelijkende methode voor attributieve beoordelingen
o Bias bepaling en Gage R&R voor variabele meetsystemen
• Beschrijvende statistiek: karakteristieken van een dataset en grafische weergave van data
• Beoordeling van de huidige situatie:
o Capabiliteit
o PPM, DPMO en Sigma waarde
o First Time Through Yield en Rolled Throughput Yield
Dag 3: Analyse
In de Analyse fase proberen we te achterhalen waarom de situatie is wat ze is. We gaan op zoek naar de oorzaken voor ons probleem.
Dit omvat de volgende elementen:
• Gebruik van proceskennis: brainstorming en Ishikawa diagram
• Grafische technieken voor analyse van data: histogram, boxplot, lijngrafieken, ...
• Multi-Vari analyse
• Gepaarde vergelijking
• Bevestigen van mogelijke oorzaken door het uitvoeren en analyseren van testen met een factor
Dag 4: Improve
In de Improve fase proberen we het verband tussen procesinputs en procesresultaat mathematisch vast te leggen. Dit laat ons toe om te voorspellen hoe een proces zal reageren op wijzigingen van de parameters en met welke instellingen we de beste resultaten zullen bekomen. In de improve fase bepalen we welke verbeteringen we dienen aan te brengen, vergelijken we verschillende mogelijke oplossingen met elkaar en voeren tenslotte een risicoanalyse uit op de gekozen oplossing.
We behandelen op deze dag:
• Lineaire regressie en correlate
• Design Of Experiments, beperkt tot proeven met maximaal 4 factoren op twee niveau's
• Vergelijken van oplossingen
• Risicoanalyse met proces FMEA (Failure Mode and Effects Analysis)
Dag 5: Control
We moeten garanderen dat de gerealiseerde verbeteringen in de tijd zullen behouden blijven. Daarom dienen we controle mechanismen te ontwikkelen. Een Six Sigma project is pas afgewerkt als de methodes voor controle zijn ingevoerd en hebben bewezen goed te functioneren. In dit gedeelte komen ook een paar technieken uit Lean Enterprise aan bod.
We bespreken:
• Statistical Process Control
• Pre Control als alternatieve controle kaart
• Kwaliteitssysteem en interne audits
• Lean technieken voor control:
o Poka-Yoke
o 5 S
Dag 6: Projectbespreking
Drie tot vier weken na de laatste dag opleiding is een terugkomdag voorzien waarop de deelnemers hun projecten kunnen toelichten. Als zij geslaagd zijn voor de testen (zie hoger) en voldoende kunnen aantonen dat het project volgens de Six Sigma methodiek werd aangepakt en tot de gewenste resultaten heeft geleid, ontvangen ze een Six Sigma Green Belt certificaat.
ALLE DATA
HASSELT: 20-10, 17-11, 01-12, 15-12-2011, 26-01-2012 + terugkomdag projectpresentatie
GENT: 03-02, 17-02, 09-03, 30-03, 27-04, 22-06-2012
HASSELT: 15-03, 29-03, 26-04, 31-05, 21-06, 13-09-2012
Allanta organiseert ook in Gent de Six Sigma Black Belt opleiding vanaf 26 maart 2012.
Alle info op: http://www.allanta.be/nl/page/147/six-sigma-black-belt-opleiding?type=open

Allanta vzw biedt opleiding en consulting aan rond kwaliteit, veiligheid, milieu, Human Resources, Vaardigheden en Management. We ondersteunen zowel kleine als grote bedrijven, zowel in productie als in diensten, profit & non-profit organisaties.
Specifiek met betrekking tot milieu kan u bij ons terecht voor:
- milieuzorgsystemen (ISO14001 of EMAS)
- geïntegreerde systemen milieu, kwaliteit en/of veiligheid
- audits, ook compliance audits
- milieuvergunningsaanvraag
- energiemanagement
- ondersteuning milieucoördinator
- externe milieucoördinator
Hendrik van Veldekesingel 150 bus 58
3500 HASSELT
Telefoon: T +32 (0)11 870 944
Fax: F +32 (0)11 870 801
Website: http://www.allanta.be
Jeroen [dot] Vanlerberghe [at] allanta [dot] be (JEROEN VANLERBERGHE)
